Zvyšte šanci na prodej svého bytu nebo domu

Nejdůležitější úprava nemovitosti před prodejem stojí nejméně


Často se v realitní inzeráci objevují fotky nemovitostí, kde můžeme vidět různé kusy oblečení, poházené v místnostech, rozházené boty v předsíni, neumyté nádobí v kuchyni, prádlo rozvěšené v koupelně a podobně. Pokud se rozhodnete do nemovitosti před prodejem už nic neinvestovat, tak alespoň pořádný úklid by byl na místě, protože pořádek je jedna z věcí, která často dokáže kladně ovlivnit zájemce o váš byt nebo dům. Pokud uklidíte před nafocením nemovitosti, je to určitě dobrý začátek, ale mějte na paměti, že by bylo dobré uklidit i před každou prohlídkou se zájemci. Udělejte maximum pro pozitivní dojem, například i nevtíravá vůně v bytě udělá příjemnou atmosféru. Nákup nemovitosti je totiž často také o emocích, které mohou ovlivnit rozhodnutí zájemce. Pokud se vám nechce do generálního úklidu, tak alespoň poskládejte oblečení do skříní, vysajte koberce, setřete podlahy, schovejte nádobí, schovejte z povrchu nábytku zbytečné věci a urovnejte předměty v policích.
Home Staging


Pokud vám není líto menší investice a chcete udělat pro prodej maximum, tak můžete využít profesionálních služeb, které se přípravě nemovitostí před prodejem věnují, jedná se o tzv. Home Staging. Najatá firma umí připravit nemovitost tak, aby splňovala i ty nejvyšší nároky. Firma upraví rozmístění nábytku, dodá dekorace (například prostírání, vázy, květiny, svíčky, skleničky) nebo může i provést kompletní proměnu interiéru a v případě domu i úpravu jeho okolí. O takto upravenou nemovitost je pak nejen vyšší zájem, ale často je prodej realizován i za vyšší cenu, než byla plánována.
Opravy nemovitosti


Nachází-li se nemovitost ve špatném technickém stavu, tak má prodávající dvě možnosti. Buď vady odstraní a až poté dá nemovitost do nabídky nebo nechá vše beze změny a kupujícího na závady upozorní s tím, že si následnou rekonstrukci provede již kupující podle svých představ. Snaha o úpravu technického stavu se ale nemusí prodávajícímu vyplatit. Může do nemovitosti investovat často i nemalé peníze, ale pokud má kupující v plánu stejně po koupi provést rekonstrukci nemovitosti, bude vaše předchozí snaha zcela zmařena. V realitní kanceláři, kde mají zkušenosti z praxe, vám mohou poradit, co se do konkrétní nemovitosti může vyplatit investovat a co ne. A pomůže vám se správným nastavením ceny tak, aby byla nemovitost dobře prodejná za minimálních investic před prodejem.28.1.2014